تبلیغات
نازی آرشیوز NaziArchives - فاشیسم چیست ؟
 
درباره وبلاگ
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
نازی آرشیوز NaziArchives
وبلاگ اطلاع رسانی تارنمای نازی آرشیوز | مرجع تخصصی نازیسم ، رایش سوم و جنگ جهانی دوم
صفحه نخست             تماس با مدیر           پست الکترونیک               RSS                  ATOM
سه شنبه 17 آذر 1394 :: نویسنده : نازی آرشیوز NaziArchives

در دنیا امروز معمولاً شاهد هستیم که سیاستمدارن فریاد ”فاشیست ، فاشیست!“ سر می دهند و به هر فردی که مخلاف دیدگاه آن ها می باشد برچسب فاشیست می زنند . متاسفانه این رفتار نیز در بین بخش تحصیل کرده و دانشجویان نیز رایج است ولی آیا این افراد معنای فاشیسم را می دانند ؟ آیا در رابطه با آن تحقیق کرده اند ؟
متاسفانه در دنیا امروزی فاشیسم دارای مفهوم نامناسبی هست ولی صرف نظر این بدنامی باید گفت که فاشیسم یک ایدئولوژی اقتصادی و اجتماعی می باشد . شاخه ها و گرایش های مختلفی از فاشیسم وجود دارد ولی همگی آن ها در موارد زیر مشترک می باشند .
فاشیسم یک سیستم اقتصادی می باشد که در آن حاکمیت کشور نقش اساسی را در نظارت بر بانکداری ، تجارت ، تولید و دیگر فعالیت های اقتصادی دارد و این نظارت تنها به هدف محافظت و پیشبرد جامعه و مردم آن می باشد .  در فاشیسم تا زمانی که یک فعالیت اقتصادی سودی برای جامعه و ملت نداشته باشد از سوی دولت تایید نخواهد شد و این اصلی است که مشخص کننده فاشیسم می باشد .
به عبارت دیگر ، دولت می پرسد ”آیا فعالیت اقتصادی شرکت XYZ به سود ملت و مردمانمان است ؟“ اگر جواب مثبت بود این فعالیت تایید می شود و اگر جواب منفی بود جلوی آن گرفته می شود . منظور از سوال ”آیا به سود ملت و مردمانمان است ؟“ این می باشد که ”آیا فعالیت اقتصادی شرکت xyz برای کارگران مفید است ؟ آیا این شرکت دستمزد منصفانه ای به کارگرانش پرداخت می کند ؟ آیا این شرکت محصولی را تولید یا خدماتی را  ارائه می دهد که موجب پیشرفت کشور و مردمانش در زمینه های فن آوری ، اخلاقی ، معنوی و سلامت گردد ؟ “ .
اجازه بدهید به این گونه توضیح بدهم ، در فاشیسم هیچگاه اجازه فعالیت های پورنوگرافی داده نمی شود و با آن برخورد می شود چون پورنوگرافی باعث فساد ملت و سوءاستفاده و تنزل زنان می شود . همچنین باید اشاره کرد در فاشیسم موافقت نامه های تجارت ”آزاد“(همانند  موافقت نامه هایی که امریکا با چین دارد) هیچگاه مورد پذیرش نیستند و دلیل اصلی آن هم این می باشد که براساس چنین موافقت نامه هایی شرکت ها کارهای موجود را به خارج از کشور ارسال می کنند (به مکان هایی که ارزش کارگر بسیار پایین می باشد مانند چین) . چنین رویه هایی که موجب تضعیف طبقه کارگر یک ملت می شود از دید فاشیسم غیرقبول هستند و در سیستم اقتصادی فاشیستی جلو آن گرفته می شود .
البته فاشیسم مخالف تمام و کمال تجارت آزاد نیست بلکه این تجارت را محدود به فعالیت هایی می کند که در سود جمعی یک ملت باشد . در یک سیستم فاشیستی یک کارآفرین مستقل می تواند پیشرفت کند و ثروتمند گردد و حکومت با آن برخوردی نخواهد داشت و حمایت نیز خواهد کرد (درست برخلاف کمونیسم) . فاشیسم مالکیت خصوصی را تشویق می کند (بار دیگر باید گفت برخلاف کمونیسم که مالکیت خصوصی در آن پذیرفته نیست) .
به طور خلاصه ، فاشیسم به کارآفرینان می گوید ”بروید و کسب و کار خود را آغاز کنید ، ثروت کسب کنید و موفق باشد ولی محصول یا خدمتی را ارائه ندهید که موجب آسیب به ملتمان و مردمانمان بشود و همچنین مطمئن بشوید که از کارگران حمایت می کنید و دستمزد منصفانه ای به آن ها پرداخت می کنید . اگر به این گونه نباشید ما جلوی شما را خواهیم گرفت “ .
مواردی که در بالا به آن ها اشاره داشتیم جنبه های اقتصادی فاشیسم بودند . در کنار این موارد جنبه های فرهنگی/اجتماعی فاشیسم نیز قرار دارند . در سیستم فاشیستی دولت نقش اساسی را در نظارت بر فیلم، تئاتر، هنر، ادبیات، موسیقی، آموزش، و غیره را دارد . در فاشیسم به منظور حفظ استاندارد های اخلاقی و معنوی ، حس قوی میهن پرستی و افتخار ترویج می شود و جلو هرگونه تلاشی برای ایجاد فساد اجتماعی گرفته می شود . در یک دولت فاشیستی قانون اساسی با توجه به این سیاست اعلام شده شکل می گیرد ”آیا این قانون پیشنهادی  به نفع کشور و مردمانش است ؟“.
در فاشیسم مبحث احترام به محیط زیست نیز مطرح می باشد . فاشیست ها متوجه زاده شدن زندگی از طبیعت هستند و به همین دلیل حفاظت از آن را بنیادین می دانند . این دیدگاه برخلاف دیدگاه  کاپیتالیستی می باشد ، کاپیتالیسم دیدگاه کوتاهی بر محیط زیست داشته و این دیدگاه تنها محدود به بهره از منابع طبیعی می شود . کاپیتالیسم به صورت احمقانه باور دارد آلودگی ایجاد شده به دلیل استفاده از منابع طبیعی غیرقابل اجتناب و ضروری می باشد . در کنار این موارد فاشیسم دارای دیدگاه ای بسیار مترقی در رابطه با حقوق حیوانات می باشد به گونه ای که در طول تاریخ جنبش های ناسیونال سوسیالیستی و در کنار آن فاشیستی پیش قدم مطرح کردن و عملی کردن حقوق حیوانات بوده اند .
در یک سیستم فاشیستی فردی که آن را قبول نداشته باشد می تواند کشور را ترک کند در حالی که در یک سیستم کمونیستی افراد مخالف باید دهان خود را ببند و حق خروج از کشور را نیز ندارند . برخلاف سیستم فاشیستی شاهد هستیم که در یک سیستم کمونیستی افراد مخالف در صورت ساکت نشدن به کمپ های آموزشی فرستاده می شود تا شستشوی مغزی شوند و در صورتی که هنوز صدای مخالف از خود نشان بدهد به کمپ های کاراجباری و مرگ محکوم می شوند .
در فاشیسم زنان دارای توجه بسیار هستند . زنان حامل زندگی های تازه می باشند . از آنان انتظار می رود دارای تحصیلات باشند و همچنین تشویق می شوند یک حرفه کاری را دنبال کنند ولی این حرفه و فعالیت نباید متضاد با نیازهای خانواده اشان باشد . در فاشیسم زنان تشویق می شوند که قوی باشند و در کنار آن زنانه بودن خود حفظ کنند . در کنار این موارد در هنر فاشیستی معمولاً زنان به گونه قهرمان و حتی الهه مانند به تصویر کشیده می شوند .

به اختصار فاشیسم گونه ای از حکومت و سیستم اجتماعی می باشد که در خدمت منافع تمامی مردم یک کشور می باشد . واژه ”فاشیسم “ از واژه ایتالایی ”فاشیو“ به معنای  ”گروه “ یا به طور خاص  ”با در نظر گرفتن گروه“ گرفته شده است . فاشیسم در ملتی ریشه دارد که مردم به دو مفهوم در زندگی خود صادق باشند :
۱- نیازهای گروه (ملتشان)
۲- نیاز های فردی (خودشان)
در فاشیسم مردم همیشه باید تاثیرات اقدامات خود را با گروه ارزیابی کنند . بر همین اصل فاشیسم خود محوری ”من ، من ، من“ و این ذهنیت فرد گرایی که در سیستم کاپیتالیستی رایج است را رد می کند .  بر اساس این دامنه فکری تمامی مردم به عنوان خانواده بزرگ تری از فرد می باشد ، از این روی یک ملت فاشیستی خانواده غول آسایی از میلیون ها نفر می باشد و همان طور که در یک خانواده اعضا نباید به برادران و خواهران خود آسیب بزنند در فاشیسم نیز افراد نباید به ملت/گروه یا همان خانواده بزرگ تر خود آسیبی برساند و این ذات فاشیسم می باشد . توجه اساسی به گروه و تعادل یافتن با فردگرایی .
در رابطه با فاشیسم تنها یک نکته باقی می ماند که باید به آن اشاره کنیم :
هرچند جنبه اقتصادی فاشیسم بازار آزاد تعریف شده می باشد ولی هیچگاه این رویه به معنای کاپیتالیسم بودن فاشیسم نیست . بسیاری از سیاستمداران و خط های فکر چپ فاشیسم را برابر با کاپیتالیسم می دانند . توضیح کوتاهی در این رابطه خواهم داد : هدف اصلی کاپیتالیسم سود می باشد ، از سویی دیگر هدف اصلی فاشیسم رفاه شهروندان و تمامی ملت به عنوان یک گروه متحد می باشد . در یک کشور کاپیتالیستی تقریباً هیچ چیز نمی تواند سد راه رسیدن به حداکثر سود شود – نه حق کارگران ، نه محیط زیست و نه چیز دیگری ، هیچکدام از این موارد در سیستم کاپیتالیستی در برابر رسید به سود ارزشی ندارند . حتی اگر یک کشور کاپیتالیستی با یک دولت قوی کار خود را آغاز کند در طول عمر خورد به به سمت دولت حداقلی کشیده خواهد شد . در این کشور طمع انسانی این تغییر را شکل می دهد و بر رنج طبقه کارگر اضافه خواهد شد . در طول این تغییر مزایا و حقوق کارگران کم تر شده و کارها به خارج از کشور منتقل می شوند . کاپیتالیست ها باور دارند ثروت بسیار زیاد در بالا در بین توده ها ریزش خواهد کرد و طبقه های به خوبی و خوشی در کنار هم خواهند بود ، باید بگوییم این ثروت حاصل دست رنج طبقه کارگر می باشد در حالی که این ریزش ثروت نه تنها حقیقت نداشته بلکه حاصل رنج کارگران و بهره از منابع طبیعی و نابود محیط زیست می باشد . در آخر باید بگوییم همان طور که فاشیسم کمونیسم نمی پذیرد ، کاپیتالیسم را هم نمی پذیرد .

منبع : NationalvanGuard

منبع : ان اس استادیز | پایگاه پژوهش های ناسیونال سوسیالیسم

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


دوشنبه 10 اردیبهشت 1397 10:14 ق.ظ
I know this if off topic but I'm looking into starting my own blog and
was wondering what all is needed to get setup?
I'm assuming having a blog like yours would cost a pretty penny?
I'm not very web savvy so I'm not 100% positive.
Any suggestions or advice would be greatly appreciated. Thanks
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر